Başlık metninizi

12312321321312

Suudi Arabistan Nakliye Hizmetleri

Suudi arabistan nakliye hizmetlerimiz Uzman personel kadromuz ile lojistik sektöründe faaliyette bulunan Öznak GROUP firmamız, Suudi Arabistan nakliye hizmetlerinde müşterilere her türlü nakliye alanlarında çözümler sunuyor. Parsiyel nakliye, frigo nakliye, tır nakliyesi, gemi nakliyesi, konteyner taşımacılık, ağır yük taşımacılığı, Ro-Ro taşımacılık alanlarında hizmetlerini sürdürüyor. Müşteri memnuniyeti ilkesi ile hizmetlerini sürdüren firmamız, kaliteli hizmet anlayışı ile her türlü nakliye çözümlerinde müşterilerin yanındadır. Alanında bilgi ve deneyime sahip ekibimize, çağrı merkezi numaraları ile ulaşarak tüm lojistik faaliyetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Suudi Arabistan Nerede?

Arap Yarımadası’nda yer alan Suudi Arabistan ülkesinin güneyinde Birleşik Arap Emirlikleri, Yemen ,Umman yer alıyor. Aynı zamanda Suudi Arabistan’ın Umman Körfezi’ ne ve Hint Okyanusu’na kıyısı da bulunmaktadır. Doğusunda Katar, batısında Kızıldeniz yer alıyor. Kuzeyinde ise, Irak, Kuveyt, Ürdün yer alıyor.

Suudi Arabistan dünyada zengin petrol yataklarına sahip ülkelerden birisidir. Ortalama olarak dünya petrollerinin %22’sine sahiptir. Aynı zamanda doğalgaz kaynaklarına sahip olan ülkeler arasında yer alıyor. Dünyada toplam doğalgaz kaynaklarının %4.2’sine sahiptir. Suudi Arabistan’da altın ,gümüş, fosfat, çinko, bakır, magnezit yatakları da yer almaktadır. Bu ülkede her mevsim sıcak ve kurak geçmektedir. Bu açıdan akarsu, göl yer almıyor. Ülkede sebze ve meyve yetişmemektedir. Aynı zamanda su, sanayileşmeyi de zorlaştıran unsurlardan biridir.

Suudi Arabistan Taşımacılık Hizmetlerimiz

Lojistik sektöründe faaliyet gösteren Öznak GROUP firmamız hemen hemen her alanda faaliyetlerini sürdürmektedir. Müşterilerin her türlü Suudi Arabistan nakliye ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Bu sektörde hizmet verdiğimiz nakliye alanları ise şunlardır;

– Frigo nakliye,

– Parsiyel nakliye,

– Tır nakliyesi,

– Gemi nakliyesi,

– Konteyner taşımacılık,

– Ağır yük taşımacılığı,

– Ro-Ro taşımacılık .

Lojistik sektörde bu alanlarda müşteri istek ve taleplerine karşılık vermekteyiz. Her türlü nakliye çözümlerini sunuyoruz. Alanında deneyimli uzman kadromuz ile kesintisiz bir şekilde Suudi Arabistan nakliye hizmetlerine devam ediyoruz.

Frigo Nakliye

Suudi Arabistan ülkesinin ihracat gerçekleştirdiği önemli ürünlerin başında sebze ve meyve gelmektedir. Bu ülke sıcak ve kurak olduğundan dolayı su kaynakları da yer almıyor. Bu açıdan ülkede sebze ve meyve yetiştiriciliği yapılamıyor. Suudi Arabistan ülkesi de bu ürünleri ihracat yoluyla ülke ihtiyaçlarını karşılıyor. Türkiye’ den Suudi Arabistan ülkesine sebze ve meyve ihracat faaliyetleri frigo nakliye hizmeti ile gerçekleştiriliyor. Frigo nakliye, soğuk taşımacılık olarak da biliniyor. Sebze ve meyveler tazeliğini yitirmeden, gerekli ısı koşulları altında taşımacılık faaliyetleri sürdürülüyor. Suudi Arabistan ülkesine ürünler bozulmadan ulaştırılıyor. Bu alanda hizmetlerini sürdüren Öznak GROUP firmamız, araç filosunda yer alan özel donanımlara sahip soğutmalı araçları ile Suudi Arabistan nakliye hizmetlerini gerçekleştiriyor.

Suudi Arabistan Nakliye Hizmeti Nasıl Gerçekleştiriliyor?

Suudi Arabistan ülkesine kara, deniz ve hava yolu ile lojistik faaliyetleri gerçekleştirilebiliyor. Makine, tekstil, mobilya, kimyasal maddeler gibi ürünlerin ithalat faaliyetleri gerçekleştirilir. Müşterilerin talep ettiği tarihte ürünler araçlara yüklenerek taşımacılık için hazır hale getirilir. Araçlar için gerekli evraklar hazırlanır. Daha sonra gümrükleme işlemleri yapılır.

Frigo taşımacılık yapan araçlar gümrükleme işlemlerinde daha hızlı işlem yapılan araçlardır. Gümrük noktalarında öncelikli olarak sıraya girebilen araçlardır. Gümrük işlemleri tamamlanan araçlar Suudi Arabistan ülkesine doğru yola çıkar. Suudi Arabistan ülkesinin Mekke, Medine, Dammam, Riyad, Cidde olmak üzere birçok şehrine nakliye faaliyetleri gerçekleştirilir. Bu ülkede özellikle Hac ve Umre dönemlerinde sebze ve meyve oldukça fazla tüketilmektedir. Bu dönemlerde daha fazla ihracat faaliyetleri gerçekleştirilir. Firmamız bu dönemlerde de faaliyetlerine ara vermeden yoğun bir şekilde devam etmektedir.