Başlık metninizi

12312321321312

Fransa Nakliye Hizmeti

Fransa nakliye hizmetleri Batı Avrupa’da yer alan, nüfusu, ekonomisi, siyasi gücü, teknolojisi, refah seviyesi, altyapısı ile son derece gelişmiş bir ülkedir. Fransa’nın güneyinde Akdeniz, kuzeyinde Kuzey Denizi ve Manş Denizi, doğusunda Ren Nehri ve batısında Atlas Okyanusu yer alır. Bu yönüyle uluslararası ulaşım yönünde oldukça fazla alternatife sahiptir.

Asırlardır dünyanın sayılı devletlerinden olan Fransa, satın alma gücü paritesiyle dünya sıralamasında altıncıdır. Bu yönüyle de güçlü bir ekonomiye sahiptir. Türkiye ile Fransa arasında köklü bir ilişki vardır. Bu ilişki özellikle ekonomik alanda aralıksız devam etmiş, iki ülke arasında karayolu, denizyolu, havayolu gibi alternatiflerle her zaman çeşitli ihracat-ithalat faaliyetleri olmuştur. Günümüzde de farklı sektörlerden, çok sayıda şirket iki ülke arasında ekonomik faaliyetlerine devam etmektedir. Bu noktada da Fransa nakliye hizmeti gereksinimi olmaktadır.

Fransa’nın bulunduğu konum ve sahip olduğu geçiş lokasyonları karayolu taşımacılığının çok yoğun tercih edilmesine, rahat yapılabilmesine olanak sağlamaktadır. Belirli miktardaki eşya veya malların taşınmasında en hızlı ve en uygun maliyetli yöntem karayolu nakliye olmaktadır. Fakat karayolu nakliye tek seçenek değildir. Diğer nakliye yöntemleri ile karayolu nakliye rahatlıkla entegre edilebilmekte, bu sayede verimlilik daha da arttırılabilmektedir. Mesela Fransa’da oldukça gelişmiş limanların bulunması denizyolu taşımacılığı için son derece uygun bir altyapı oluşturmaktadır. Bu nedenle yüklerin boyut ve adetleri acısından konteyner taşımacılığı daha idealse karayolu ile deniz yolu nakliye entegre edilerek güvenle taşımacılık yapılabilmektedir.

Öznak GROUP Firmasının Fransa’ya Verdiği Hizmetler Nelerdir?

Fransa’ya gerçekleştireceğiniz ithalat ihracat faaliyetlerinde sorun yaşamamak için profesyonel bir iş ortağına ihtiyacınız vardır. Bu iş ortağının nakliye sürecinin başından sonuna kadar hassasiyetle hareket etmesi, yüklerinize en az sizin kadar değer vermesi, gerektiğinde evrak ve resmi işlemlerde yardımcı olması gerekir. Yine geniş bir araç filosuna sahip olması, alanında yetişmiş, tecrübe sahibi, özverili ekipten oluşması, çağın gereklerine uygun, en modern altyapılarla hizmet veriyor olması gerekir.

Öznak GROUP olarak Fransa nakliye çözümlerimizde aradığınız her şeyi sizlere sunuyoruz. Çeyrek asrı geride bıraktığımız sektörde her zaman ülkemizin en iyi nakliye şirketleri arasında yer almayı başarıyor, sadece sektörün yakın takipçisi olmakla kalmıyor, aynı zamanda yönlendiricisi konumunda bulunuyoruz. Sürekli daha iyi, daha hızlı ve daha kaliteli nasıl yapabiliriz sorusunun cevabını arayarak kendimizi geliştiriyor, Türkiye ile Fransa arasında ticari faaliyetleri olan iş ortaklarımızın işlerini, markalarını geliştirmelerine yardımcı oluyoruz. Bu noktada aklınıza Öznak GROUP firmasının Fransa’ya verdiği hizmetler nelerdir sorusu gelebilir.

Öznak GROUP olarak Fransa’ya yüklerinizi taşırken öncelikle farklı nakliye türleriyle hizmetverebiliyoruz. Bunları şöyle sıralayabiliriz:

Fransa karayolu nakliye,

Fransa denizyolu nakliye,

Fransa havayolu nakliye,

Fransa demiryolu nakliye.

Bütün bu nakliye türlerimizin bazılarını tek başına bazılarını ise entegre vaziyette kullanabiliyoruz.

Hangi nakliye türü ile yüklerinizin Fransa’ya ulaştırılacağı tamamen sizin ihtiyaçlarınıza ve yüklerinizin detaylarına göre belirlenmektedir.

Tır Kaç Günde Gider?

Fransa’ya taşınacak yükleriniz için Öznak GROUP olarak farklı nakliye türleri kullanabiliyoruz. Fakat en çok tercih edilenin karayolu nakliye olduğunu belirtmekte fayda var.

Türkiye’den çıkan tırların alternatif güzergâh kullanarak doğrudan Fransa’ya ulaşabiliyor olması, yol güvenliği sorunlarının bulunmaması, yolların konforlu olması gibi pek çok etken Türkiye’den Fransa’ya gidecek yüklerin tırlarla taşınmasını sağlıyor. Peki Fransa’ya tır kaç günde gider?

Türkiye’den Fransa’ya bir tırın ulaşması çıkıştan sonra 6 – 8 gün sürmektedir. Çoğu zaman sekiz günde araçlarımız İstanbul’dan Fransa’ya ulaşabiliyor olsa da sınır kapılarındaki yoğunluğa, ürünün Fransa içindeki gideceği adresin uzaklığına göre değişiklik olabilmektedir.

Tırlar ile mallarınızın Fransa’ya taşınması pek çok avantajı beraberinde getirmektedir. Bunlardan birisi taşınan yükün gideceği yere aktarmasız olarak ulaşabilmesidir. Böylece zamandan tasarruf edilmiş olur. Yine yükün cinsine göre taşıma aracı bulmak daha kolay olmaktadır. Her türlü yük bütün tırlarla taşınamaz. Özellikle frigo taşımacılık yapılması gereken yükler ve diğer özel yükler için özel donanımlı nakliye araçlarına ihtiyaç duyulur. Firmamız geniş araç yelpazesi içinde yüklerinizin cinsine göre araç temini rahatlıkla yapılabilmekte, böylece yükleriniz hiçbir zarar görmeden son varış noktasına ulaşabilmektedir.

Tır ile yapılan karayolu taşımacılığı tüm dünyada olduğu gibi Türkiye, Fransa arasında da en çok tercih edilen nakliye türüdür. Tırlarla yapılan taşımalarda kapıdan kapıya lojistik imkânı vardır. Taşınan malların başına bir şeyler gelmesi ya da kaybolması gibi olasılıklar oldukça düşüktür. Mallar birden çok adrese tek tırla taşınabilmektedir. Bütün taşımalar sigortalı olarak yapılabilmektedir. Bütün bu avantajlardan dolayı katı, sıvı, gaz haldeki pek çok mal tırlarla rahatlıkla taşınabilmektedir.

Transit Taşıma

Fransa ve Türkiye önemli konumlarda bulunmaktadırlar. Türkiye Avrupa ile Asya arasında bir köprü vazifesi görmekte, ayrıca Ortadoğu ülkelerine de komşu konumda yer almaktadır. Fransa da farklı sulara sınırları olması ve çok sayıda ülke ile kara sınırı olması ile önemli bir yere sahiptir. Ayrıca Fransa ile İngiltere arasında bulunan tünel İngiltere’ye giriş çıkışlarda da Fransa’nın kullanılmasını sağlamaktadır. Bütün bunlar beraberinde Fransa transit taşıma hizmetine olan rağbeti arttırmaktadır.

Transit taşıma bir ülkeden başka bir ülkeye yük taşırken üçüncü bir ülke topraklarının kullanılması ve bu ülkede gümrüğe takılmadan yükün geçirilmesini ifade eder. Yani Fransa’dan Ortadoğu ülkelerine taşınacak bir yükün Türkiye’ye gelip buradan gideceği ülkeye ulaştırılması bir transit taşımadır.

Transit yük taşımacılığında tek bir taşıma modeli kullanılabileceği gibi birden çok sistem bir arada da çalışabilir. Kombin bir taşıma modeli kullanılabilir. Mesela pek çok ülkede roro gemileri, konteyner taşımacılığı, boru hatlarından bazı maddelerin taşınması bir transit yük taşımacılığı modeli olarak kullanılmaktadır.

Firma olarak transa transit taşıma hususunda çok kapsamlı bir hizmet yürütüyoruz. Katar, Özbekistan, Türkmenistan, Suudi Arabistan, İran, Irak, Suriye, Azerbaycan, Ukrayna ve daha pek çok ülkeye transit taşımacılık hizmeti veriyoruz. Müşterilerimizden gelen her türlü talebi karşılayabildiğimiz gibi özellikle hammadde, makine, mobilya, tekstil gibi ürünlerin taşımacılığı yapıyoruz.

Parsiyel Taşıma

Türkiye’den Fransa’ya yük gönderecek herkes için en uygun taşıma türlerini tercihe açan firmamız yüklerinizin miktarı ve hacmi her ne olursa olsun çözüm üretmeye taliptir. Bunun için tercihe sunduğumuz uygulamalarımızdan birisi Türkiye Fransa parsiyel taşıma olmaktadır.

Parsiyel taşıma aynı güzergaha giden farklı yüklerin tek araçla taşındığı taşıma yöntemidir. Lojistik ve nakliye sektörünün en köklü ve en çok tercih edilen taşımacılık türü olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Hizmet vermeye başladığımız ilk günden bu yana da Türkiye – Fransa hattında müşterilerimizden parsiyel taşımaya yoğun talep gelmekte, profesyonel ekibimiz başarıyla taleplerinizi karşılamaktadır.

image 142

Fransa parsiyel yük taşımalarımızda yükleriniz Türkiye’nin farklı noktalarından depolarımıza toplanmaktadır. Haftanın belli günlerinde de İstanbul’daki depolarımızdan Fransa’ya çıkışlar olmaktadır. Yüklerinizi İstanbul depolarımıza topladığımız için nerede olursanız olun bize ulaşabilirsiniz. Yıllardır Ankara, İzmir, Antalya, Mersin, Kayseri, Konya, Karaman, Gaziantep başta olmak üzere hemen bütün illerimize parsiyel taşıma hizmeti veriyoruz.

İstanbul’da araca yüklenen mallarınız Paris, Marseille, Bordeaux, Lyon, Toulouse ve diğer bütün Fransa şehirlerine güvenle ulaştırılabilmektedir. Fransa’daki güçlü acentemiz sayesinde yüklerinizin dağıtımı varış noktalarında sorunsuz şekilde yapılmaktadır.

Fransa parsiyel taşıma uygulamalarımızla yükünüzün bir aracı tamamen dolduracak kadar olmasına gerek yok. Az yükle bütün bir aracın kirasını ödemek zorunda kalmıyorsunuz. Sadece mevcut yüklerinizin araçlarımızda kaplayacağı alanı kiralayarak bedellerini ödüyorsunuz. Böylece lojistik maliyetlerinizi en aza indirebiliyorsunuz. Aynı güzergaha giden araçlarla yükleriniz taşındığı için de zaman kaybı yaşanmadan, en hızlı şekilde teslimatlarınız yapılıyor.

Fransa Karayolu Güzergâhı

Türkiye’den Fransa’ya gidecek araçlar için güzergâh en önemli detaylardan birisidir. Ülkemizden Fransa’ya gidecek araçlar için daha çok iki seçenek mevcuttur. Bunlardan birisi karayolu, ikincisi roroile gitmektir. Roro ile gidecek araçlar daha çok Yalova’dan hareket ederek Fransa’nın Sete limanına varmakta, oradan bütün ülkeye dağılmaktadırlar.

Fransa karayolu güzergâh olarak ise Fransa’ya araçlar üç alternatif güzergâh kullanmaktadırlar:

1Kapıkule – Bulgaristan – Romanya – Macaristan – Avusturya – Almanya – Fransa.

2Hamzabeyli – Bulgaristan – Romanya – Macaristan – Avusturya – Almanya – Fransa.3İpsala – Yunanistan – Makedonya – Sırbistan – Hırvatistan – Slovenya – Avusturya – Almanya– Fransa.

Sonuç olarak Türkiye’den çıkacak bir tır Fransa’ya ulaşana kadar birden çok alternatif yol kullanabilmektedir. Bu nedenle hem bizlere hem de müşterilerimize seçim şansı doğmaktadır. Güzergâh tercihinde bulunurken ise ilk başta müşterilerimizin tercihlerini göz önünde bulunduruyoruz. İkinci olarak yol durumunu, gümrüklerdeki yoğunluğu, hava şartlarını, siyasi ve sosyal atmosferi değerlendiriyoruz. Bunları göz önünde bulundurarak araçlarımız Fransa’ya en güvenli ve en hızlı hangi güzergahtan ulaşabilecekse onu tercih ediyoruz.

Karayolu güzergahlarının hangisinin seçileceği varış süresini etkileyebilmektedir. Bundan dolayı yüklerinizin aciliyeti ya da cinsine göre de yol tercihi yapılabilmektedir. Mesela her yükün raf ömrü aynı olmamaktadır. Bu nedenle yüklerin çok daha kısa sürede varış noktasına teslim edilmesi gerekmekte, bu nedenle de en hızlı rota kullanılmak durumunda kalınmaktadır. Firmamız yılların bilgive tecrübesiyle süreci baştan itibaren en iyi şekilde yürütmekte, Türkiye – Fransa güzergahlarının tamamından anlık haberdar olmakta ve araçlarımız için en uygun rotanın çizilmesini sağlamaktadır.

Fransa Nakliye Çözümleri

Fransa nakliye çözümleri tamamen müşterilerimizin taleplerine göre yapılmaktadır. Firmamız güçlü altyapısı ve profesyonel kadrosuyla her türlü çözümü sağlayabilmektedir. Uzun yıllardır Türkiye’den Fransa’ya yüklerini taşıtmak isteyen müşterilerimiz için frigo, tenteli, sal kasa, lowbed, mega dorse gibi çok çeşitli araçlarımızla hizmet veriyoruz.

İki ülke arasında elektronik taşımacılığı, fuar taşımacılığı, mobilya taşımacılığı, gıda taşımacılığı, medikal taşımacılık ve daha pek çok alanda taşımacılık hizmeti veriyoruz. Müşterilerimizin yüklerinin cinsine ve miktarına göre komple taşımacılık, parsiyel taşımacılık, frigo taşımacılık, proje taşımacılığı gibi alternatif çözümler geliştirebiliyoruz. Yasal olarak taşınmasında engel bulunmayan her türlü yükünüz için proje geliştirebiliyoruz.

Nakliye çözümlerimizde ilk olarak taleplerinizi ilgili departmanlarımıza iletirsiniz. Varsa teknik çizimler ,tonaj, fotoğraf, ölçüler gibi detayları aktarıyorsunuz. Verdiğiniz bilgilere ve taleplerinize göre ekiplerimiz en uygun Fransa nakliye fiyatını çıkarıyorlar ve tarafınıza bilgi veriyorlar. Eğer fiyat ve diğer detaylarda mutabık kalınır ise taşıma sözleşmesi imzalıyor ve taşımanın planlamasına geçiyoruz. Sözleşmemizde yükleme yeri, boşaltma yeri, gümrük, yük tonajı, ödeme şekli, navlun, serbest süre gibi detaylar yer alır.

Saha sonra yükleme işleminin fiilen gerçekleşmesi ve aracın gümrüğe sevk edilmesi yapılır. Daha önceden hazırlanan dokümanlar gümrük takipçisine ve şoföre iletilir. Gümrükleme işlemlerinin bitimine müteakip de aracımız yola çıkar.

Firmanın Türkiye’den Fransa ile Hangi Şehirlerle Çalışmaktadır?

Fransa’ya yük göndermek isteyenler yüklerinin gideceği yere göre firmanın Türkiye’den Fransa ile hangi şehirlerle çalışmaktadır sorusunu sorarlar. Öncelikle Türkiye’de İstanbul, bursa, Ankara, İzmir, Antalya, Mersin, Konya, Kayseri, Gaziantep, Karama, Kocaeli başta olmak üzere hemen bütün şehirlerden yük alımı yapılmaktadır.

Fransa’da hangi şehirlere yüklerin boşaltılacağı ise tamamen müşterilerimizin iş ortaklıklarına bağlıdır. Mesela en çok boşaltma yapılan yerlerden birisi doğal olarak Fransa’nın başkenti Paris olmaktadır. Bunun yanında Bordeaux, Lyon, Marseille, Toulouse gibi Fransa’nın en büyük şehirlerine fazlaca çalışmalarımız bulunmaktadır. Fransa’da yer alan acentemiz ile ilettiğimiz bütün yükler başarılı şekilde dağıtılmaktadır.

Taşımacılık alanına adım attığımız ilk günden bu yana kat ettiğimiz yol hatırı sayılır niteliktedir. Sektöre ilk girdiğimiz yıllarda Asya ülkeleri ile başladığımız meslek hayatımız zaman içerisinde gelen taleplerin yoğunluğuna bağlı olarak Avrupa hattına da açılmamızı gerekli hale getirmiştir. Avrupa hattında ki çalışmalarımız öncelikle büyük ülkelere yapılan sevkiyatlarla başlamış sonrasında  kıtanın tamamına yayılmıştır.Avrupa’nın en fazla çalışma yaptığımız ülkelerinin başında Fransa gelmektedir. 

Fransa Nakliye Firmaları

Öznak GROUP olarak  Türkiye’den Fransa’ya ihracat yük taşımaları ile Fransa’dan Türkiye’ye ithalat nakliye çalışmalarımız aynı zamanda Fransa’dan Türkiye üzeri geçişle orta doğu ve Asya ülkelerine transit geçişli üçüncü ülke yük taşıma hizmetleri de veriyoruz.

Fransa nakliye çalışmalarımızın büyük çoğunluğu karayolu ile yapılıyor olsa da kısmi oranda denizyolu nakliyesi hizmetleri de sunmaktayız. Özellikle limanlarımızdan Fransa limanlarına roro gemi çıkışlı tır nakliye çalışmalarımız oldukça rağbet görmekte, haftanın belirli günleri kalkış yapan roro gemileri ile hareket eden tırlarımız Fransa limanlarına inmesinin ardından teslim noktalarına karayolu ile devam etmektedir.

Fransa Karayolu Parsiyel  Nakliye 

Fransa’ya karayolu ile komple tır taşıma çalışmalarımız 24 tona kadar olan taşınabilir ticari, gümrüklü her türlü ürünün sevk edilmesi ile devam etmektedir. Aynı zamanda haftanın belirli günleri İstanbul depolarımızdan çıkış yaptığımız Fransa parsiyel nakliye çalışmalarımızda aralıksız devam etmekte, metreküp ve ağırlık bazında fiyatlandırdığımız parsiyel taşıma navlunlarımız oldukça cazip rakamlara tekabül etmektedir. Parsiyel çıkışlarımız Erenköy ve Halkalı gümrüklerinde gümrük işlemlerinin yapılmasına müteakip yapılmakta, teslimatlar Fransa’da gümrük noktaları veya adreslere kapı teslimi yapılmak suretiyle ulaştırılmaktadır.

Fransa Nakliye Firmaları 

Fransa çalışan nakliye firmaları arasında oldukça kapsamlı çalışmalar yapan nadir kuruluşlar arasında yer alan firmamız Öznak GROUP, gabari dışı ağır nakliyat, konteyner nakliye, frigo tır nakliyesi gibi alanlarda da hizmet vermekte, bu tür taşımaların tamamında müşteri memnuniyeti hedeflendiğinden taşıma fiyat tekliflerimiz oldukça makul düzeylerde tutulmaktadır.

Fransa’nın başta Paris ve Lyon şehirleri olmak üzere kuzeyden güneye, doğudan batıya tüm şehirlerine seferler yapan tırlarımız genellikle yüksek modelli olup Türk ve yabancı plakalı araçlardan meydana gelmektedir. Tırlarımızı kullanan sürücülerimiz Avrupa hattında özellikle tecrübeli bulunan şoförlerden seçildiğinden yükleme anından teslim anına kadar olan süreci oldukça kısa sürede geçebilmekteyiz.